22 Haziran 2018 Cuma

Okudum: M4Y4 - M4Y4 Nesil (Ş. Yüksel Yılmaz)Adı: M4Y4
Yazar: Ş. Yüksel Yılmaz
Sayfa: 464
Fiyat: 14 tl

Kitap çok sürükleyici başlıyor. İzmir'de yaşayan bir gence, yurt dışından gizemli bir posta geliyor ve macera o zaman başlıyor. Konusu biraz bilimsel biraz macera gibi. Keşfedilen bir mikroorganizma ve virüsle ilgili. Olayın akıcılığını sevdim. Yazıları küçük olmasına rağmen çabuk bitirdim.

Kitabın ilk yarısı çok ilgi çekiciydi. Kurgu ilginçti, merak ederek okudum her sayfayı ama yarıyı geçince zamanda atlamalar oldu. Sonra bu rüya gibi yansıtıldı. Sonra olaylar öyle bir karıştı ve hızlandı ki takip edememeye başladım. Aralarda edilen küfürler de yer yer fazla geldi bana. Etmeseler de olurdu aslında. Bir de karakterlerin huylarına sinir oldum bazı yerlerde. Mesela Doruk için Pınar deyince akan sular durmamalı artık. Sevgiden çok saplantı, abartılmış bir korumacılık vs. Kötü karakterler de tam kötü, dibine kadar kötü. O da sıkıyor bir yerden sonra.

Sonu da biraz hava da kaldı. Devam kitabı var bakalım onda nasıl gelişecek olaylar..Adı: M4Y4 Nesil
Yazar: Ş. Yüksel Yılmaz
Sayfa: 240
Fiyat: 9,5 tl

Hikaye kaldığı yerden devam ediyor bu kitapta da. İlk kitabın sonunda bir uçak kazası olmuş ve M4Y4 hücrelerini taşıyanlar ölmüştü. Onların enkazından iki kişiyi kurtarıp özel bir tankta yaşatmaya çalışıyorlar. Biri Çin'de, diğeri de Nicola Roesch'un malum adasında. Kim olduklarını söylemeyim de gizemli olsun :)

Bu kitabı ilkine göre daha çok sevdim sanki. Hem kısa oluşu hem de olaya alıştığım için sanırım daha rahat okudum. Aslında karmaşık gelen yerleri yine oldu ama kafamda bir şekilde oturtmaya çalıştım kendimce.
Sonunda dünya huzura kavuşuyor, bir şekilde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder